Jdeme dál a nepozastavujeme se nad tím...

2. září 2012 v 12:23 |  Moje myšlenky
Jednou, už je tomu dávno, jsem potkala jednu holku bylo jí asi 14-15 seděla na chodníku u hlavní cesty. V ruce měla mobil, třásla se a vyčerpaně brečela. Já jsem přešla cestu, zamyšleně se na mě ta dívka koukla, jako by mi chtěla něco říct... Já jsem si k ní na patník sedla, naklonila jsem hlavu a řekla: "Ahoj... Já jsem Kristýna..." Ona se na mě koukla jako by jí bylo vše jedno a odsekla: "Jsem Lucka...!" Já na ní: "Těší mě... Co se ti stalo Lucko?" Lucka se na mě podívala a její oči mluvili za ní. Vycítila jsem, že mi to moc chce říct, ale byla zmatená, byla zo toho celá taková jinná. Po chvilce jak se mi dívala zamyšleně do očí, řekla: "Promiň už musím...." A já na ní: "Lucko, Lucko počkej!" "Co chceš?! Chceš mě taky využít, nebo mi nadat, za věci, které stropila moje matka?!" "Né to nechci! Lucko uvědom si, že ti chci pomoci! Tady máš moje číslo na mobil a zavolej, až si to uvědomíš!" Podala jsem jí vizitku a odešla jsem...
O tři dny později se rozdrnčel telefon "crrr, crrr." Přiběhnu k němu a neznámé číslo. Zvednu to a řeknu: "Halo, taky Kristýna. Kdo je tam?" Ozve se nervozní hlas: "Ahoj, to jsem já Lucka. Potřebuji ti něco říct! Můžeš přijít za půl hodiny na místo, kde jsi mě potkala?" Jasně za půl hoďky jsem tam, snad se ti ulevý...." Lucka položila a já se šla převléct.
"Ahoj, řekla ta holka co tam na někoho čekala." Já na ní: "Ahoj." Ona: "Krystýn, to jsem já Lucka." Já jsem si jí ještě jednou prohlédla a vyhrkla jsem: "Fakt?! Víš jsi teď taková jinná." "Jo, jo" Předtím na sobě měla Lucka prošoupané jeany, obyčejné tričko, rozmazanou tužku pod očima a monokl. Ale teď byla úlně jinná moc jí to slušlo, ještě úsměv a bylo by to vše jak má být. "Tak kam jdeme?" Zeptala jsem se. "Pozvala, bych tě na kávu, ale v peněžence nemám ani 5,- korun. "Tak tě zvu já!" Koukla jsem se na ní váhavě, protože mi došlo, že to asi nebude jen nějáký rozchod s klukem, že vtom bude asi i něco víc.... Došli jsme do restaurace a obědnali jsme si kávu, Lucka zpustila: "Víš promiň za ten výstup, nebulo mi zrovna do zpěvu...." "Jo to je v pohodě, mě spíš zajímá jakto, že ti nebylo do zpěvu, třeba ti můžu něják pomoci." Lucka zauvažovala a na chvíli se koukla na zem pak zase na mě a já jsem znervóznila. "No tak Lucko... Chci ti pomoct!" "Já vím, ale uvažuju jestli to má vůbec smysl.... Když je to těžé!" "Smysl to má na 100%, protože se ti při nejmenším ulevý, že jsi to někomu řekla a nebudeš to v sobě dusyt..." "No tak dobrá, ale slyb mi, že to opravdu zůstane jen mezi námi!" Číšník nám donesl kávu a já řekla: "Určitě s tímhle si nelam hlavu!" Bylo to tak, začala Lucka: "Byla jsem na škole v Praze, na super škole, byla jsem tam oblíbená, měla jsem asi vše na co jsem si ukázala. Ale pak mamka začala být divná, dostala rakovinu a rok na to umřela. Taťka to nesl velice špatně a začal pít.... Jenže díky tomu jsme už neměli tolik peněz a školu jsme si nemohli dovolit, aspoň ne tam-tu. Tak mě strčili na místní záklátku, tady pro mě nemaj žádné pochopení, kluci se mi posmívají, že jsem namyšlená a s klukem, kterého jsem měla v Praze s ním jsem se musela rozejít. Teď ovšem pomalu umírá i můj mladší brácha jsou mu 3... Má taky rakovinu" Podívala se na mě jako by mi říkala VĚŘÍM TI!!

Jak to dopadlo? Teď jsme s Luckou nejlepší kamarádky, přešla na školu, kde chodím i já a věšina proti ní nic nemá. Brácha se léčí a všichni věříme, že se z toho dostane. Lucčin taťka přestal pít, no aspoň to omezil na 2 piva denně, našel si práci, ale Lucka už do prahy nechce...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLIKAČKA

*Klik 100% (42)

Komentáře

1 Nikki Nikki | Web | 2. září 2012 v 12:45 | Reagovat

Zajímavý článek

2 mystery-game mystery-game | Web | 2. září 2012 v 13:04 | Reagovat

Chceš si zahrát blog/povídkovou- hru?
http://mystery-game.blog.cz/

3 cuc cuc | Web | 2. září 2012 v 13:10 | Reagovat

Pěkný příběh :-)

4 B.Showy-Beat B.Showy-Beat | Web | 2. září 2012 v 13:16 | Reagovat

Hodně zajímavý příběh.Prakticky jsi mohla jen přejít a nezajímat se o ní.Ale to jsi neudělala a díky tomu maš ted' super kámošku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama